Kaip keliuose kvadratiniuose metruose sukurti jaukią ir patogią aplinką? Jei palygintume patalpų plotus namuose, tai vonios kambariai dažiausiai projektuojami patys mažiausi, nors funkcionalumo prasme juose veikiame tikrai daug – čia prasideda ir baigiasi kiekviena diena, jie yra intymiausia būsto erdvė.
Kurdami namų interjerą stengiamės jį prisitaikyti pagal savo skonį ir poreikius, kad būtų gražu ir patogu. Tačiau yra dar vienas kriterijus, nuo kurio priklauso savijauta, o kas tuo tiki – net ir sėkmė gyvenime. Tai harmonija su aplinka, kurią perprasti padeda senovės kinų mokslas ir menas – Feng Shui, atriradęs prieš kelis tūkstančius metų. Jis kalba apie tai, kaip skirtingos gamtos ir aplinkos energijos veikia žmogų, nesvarbu, ar jis tai suvokia ir pripažįsta, ar ne. “Feng” – reiškia vėją, orą, o Shui – vandenį. Tikima, kad gyvybinė energija juda oru ir gali būti surinkta arba sujungta vandeniu.
Tai unitazas su dušo funkcija. Jis paprastai montuojamas ir valdomas intuityviai, kompaktiškas, veikia be elektros.
Šiltas ir šaltas vanduo dušui prijungiamas tiesiai iš vandentiekio.
Įsirengti vientisą, modernų vonios kambarį tampa dar lengviau. Į Lietuvos rinką atkeliavo naujosios vandens nuleidimo plokštelės bei dušo latakų profiliai, savo spalvų gama ir faktūra priderinti prie garsaus vonios aksesuarų prekės ženklo AXOR produkcijos. Šio ženklo gaminių dizainą kuria žymiausi pasaulio dizaineriai, diktuojantys mūsų laikmečio madą – Philppe Starck, Patricia Urquiola, Antonio Citterio ir kiti. Stilingų nuleidimo mygtukų ir dušo latakų autorė – vokiečių santechnikos įrangos kompanija TECE.
Tapetai vonios kambaryje? Skamba neįprastai, tiesa? Tačiau yra sukurta tapetų, pritaikytų būtent vonios kambariams. Pakeitus tapetus tas pats vonios kambarys pasikeičia neatpažįstamai. Sienų dangos nulemia visą interjero nuotaiką ir stilių.
Sena neginčijama tiesa, jog geras dizainas yra funkcijos ir estetikos darinys, vonios kambaryje galioja labiau nei bet kur kitur. Kai į pirmą vietą iškeliamas funkcionalumas, sukurti gerą dizainą ne taip ir paprasta. Reikalinga patirtis ir žinios, t.y. tai, ką paprastai vadiname profesionalumu.
Vokiečių vandens inžinerinės įrangos gamintoja TECE kviečia Lietuvos architektus ir interjero dizainerius bendrai kūrybai. Sukurta speciali interneto svetainė tecepro.lt, kurioje nuolat vyks apsikeitimas idėjomis. Vonios kambarius projektuojantys ir interjerus jiems kuriantys specialistai kviečiami jame dalintis savo darbais.
Naujos kartos vonios kambario architektūrinė koncepcija apjungia jo funkcionalumą ir dizainą. Kai dušas įrengiamas grindų lygyje, dingsta ribos tarp jo ir likusio vonios kambario.
Vienintelė vieta namuose, kur kiekvienas šeimos narys turi visišką privatumą yra vonios kambarys. Jis jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Jis tampa atokvėpio, poilsio erdve, kur gali ramiai pabūti pats su savimi.
Kiekvienuose namuose yra viena funkcinė erdvė, kurios dizainą visų pirma nulemia inžinerinė įranga. Tik po jos seka medžiagos, spalvų tonai ir pustoniai, baldai ir visi kiti dekoro elementai. Tai vonios kambarys. Jo jaukumas ir funkcionalumas priklausys nuo to, kur ir kaip išvedžioti vamzdynai, kokie bus pasirinkti prietaisai.
Šiuolaikinės statybos technologijos leidžia daryti lengvas vidines statinio sienų konstrukcijas, kurios nėra tvirtos, bet puikiai atlieka pagrindinę funkciją – padalina erdves ir izoliuoja garsą. Tačiau vonios kambaryje sienoms tvirtumo trūksta.
Vietoje kolektorinės spintelės iš metalo vandens inžinerinių sistemų gamintojas, vokiečių koncernas TECE sukūrė stiklinę uždangą. Koncernas ko gero yra vienintelis gamintojas, pasiūlęs elegantišką ir stilingą šildymo, vandentiekio ir kitų namų inžinerinių įrenginių uždangą prieškambaryje, kuria kiekvienas mielai pakeistų grubias dureles iš metalo ar plastiko. Techninę, dažnai iš konteksto iškrentančią, bet neišvengiamą detalę šis gamintojas pavertė ramia interjero dalimi.